Ile kosztuje remont łazienki

Koszt remontu łazienki uzależniony jest od wielu niezwykle istotnych czynników. Przede wszystkim będzie to zakres prac, ale również zakup odpowiednich elementów wyposażenia wnętrza, czyli jego wykończenie. Dodatkowo należy również wziąć pod uwagę koszty, które doliczy sobie ekipa remontowa oraz wartość projektu łazienki, jeśli taki zostanie wykonany. Jaka jest ostateczna cena remontu łazienki? Przedstawiamy przykładowy kosztorys remontu łazienki, by pomóc przygotować odpowiedni budżet.

Zakup materiałów i robocizna – ile bierze wykonawca prac?

Jak nietrudno się domyślić, generalny remont łazienki w bloku czy w domu będzie wymagał zdemontowania dotychczasowej armatury łazienkowej, a często nawet skuwania płytek czy prowadzenia nowych instalacji. I to właśnie zakres prac w znaczącym stopniu determinuje ostateczne koszty inwestycji.

Od czego zacząć prace remontowe? Jeśli planujesz remont generalny, warto skupić się na zaplanowaniu poszczególnych etapów prac, tak by prace były wykonane szybko i sprawnie, zwłaszcza że łazienka to pomieszczenie niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Jednym z podstawowych zadań będzie zakup materiałów. W trakcie generalnego remontu, niezbędne będzie wykonanie nowej wylewki, zakup płytek na podłogę i ściany, a także klejów do płytek, fug, gruntu i farby. Przy okazji warto również dowiedzieć się, ile za pracę weźmie specjalista. Remont łazienki wymaga pomocy glazurnika, elektryka, hydraulika, malarza, a często również i stolarza. Biorąc pod uwagę zakup materiałów i koszty robocizny, na ten etap remontu należy przeznaczyć nawet 12 000 zł.

umywalka

Ile kosztuje wyposażenie małej łazienki?

Zakup najważniejszych elementów wyposażenia łazienki to kolejny krok w przypadku kompleksowego remontu. Mowa tu nie tylko o meblach łazienkowych, ale również i o brodziku, kabinie prysznicowej lub wannie. Niezbędne elementy wyposażenia nowej łazienki to również lustra, umywalki, baterie łazienkowe, toalety i miski WC.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac, warto rozeznać się w ofertach dobrych sklepów, również tych internetowych, zwłaszcza jeśli możemy kupić z wyprzedzeniem niektóre elementy wyposażenia wnętrza. Dla przykładu na stronie https://www.lazienkiabc.pl/ znaleźć można wiele rabatów i promocji, dzięki którym unikniemy dodatkowych kosztów, związanych z remontem łazienki. Budżet zakupu elementów wyposażenia będzie wahał się w granicach kilku tysięcy złotych, jeśli wybierzemy tani remont łazienki bez płytek, do nawet kilkunastu tysięcy, jeśli chcemy zaplanować remont łazienki, korzystając z asortymentu wiodących producentów.

Ile kosztuje remont łazienki?

To, ile trwa remont łazienki oraz jakie będą jego koszty, zależy od wielu czynników. To właśnie przed jego rozpoczęciem warto sprawdzić oferty dobrych sklepów oraz cenniki, jakie oferują projektanci i fachowcy. W zależności od jakości wykończenia łazienki, mebli i akcesoriów oraz kosztów robocizny, za całą inwestycję możemy zapłacić od 10 do nawet 30 tys. zł, choć zdarzają się również remonty, które pochłaniają znacznie więcej gotówki, zwłaszcza gdy stan łazienki pozostawia wiele do życzenia lub też decydujemy się na montaż nowego wyposażenia najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 15 =