Słupki ostrzegawcze to produkty, które znajdują powszechne zastosowanie na drogach, ale i poza nimi. Na rynku dostępne są pachołki w wielu opcjach kolorystycznych, wysokościach i o różnej wadze. Takie zróżnicowanie umożliwia bezproblemowe dostosowanie stożków do indywidualnych potrzeb. W artykule wyjaśnimy, gdzie i po co stosuje się słupki ostrzegawcze.

Gdzie stawia się słupki ostrzegawcze?

Słupki ostrzegawcze mają wiele cech, co przekłada się na ich szerokie zastosowanie. W sklepach z artykułami bhp dostępne są o różnej wysokości. Duże zróżnicowanie pozwala na zastosowanie słupków w wielu warunkach. Słupki drogowe różnią się także wagą, a dodatkowo wybrane modele można samodzielnie dociążać.

Słupki ostrzegawcze o największej wadze ustawia się w terenie, gdzie panuje duży ruch pojazdów, a samochody poruszają się ze znaczną prędkością. Takimi miejscami są na przykład autostrady. Natomiast lżejsze pachołki ostrzegawcze stawia się w miastach, na parkingach czy ogólnie mówiąc – w strefie zabudowanej. Znajdują zastosowanie także na placach manewrowych czy w zamkniętych przestrzeniach, na przykład w halach magazynowych.

Słupki ostrzegawcze z funkcją odgradzania

Na rynku dostępne są przenośne słupki ostrzegawcze, które umożliwiają odgrodzenie określonych miejsc wewnątrz pomieszczeń. Stosując je, ograniczamy dostęp do zamkniętych stref oraz uszkodzonych, nieczynnych urządzeń, by zminimalizować niebezpieczne sytuacje wynikające z ich użycia. Tego rodzaju słupki ostrzegawcze wykorzystuje się na przykład w bankach, urzędach czy kinach, a także na dworcach. Przy ich pomocy można wyznaczyć ciągi komunikacyjne lub ruch kolejki do okienka kasowego.

W sklepach z produktami bhp dostępne są uniwersalne drogowe ostrzegawcze o szerokim zastosowaniu. Produkty ostrzegawcze są szczególnie bardzo przydatne dla kierowców samochodów dostawczych, zarządców parkingów czy drogowców. Stosując słupki ostrzegawcze można:

  • oznaczyć miejsca niebezpieczne na drodze,
  • wyznaczyć tor ruchu pojazdów,
  • zabezpieczyć teren robót drogowych,
  • wydzielić część jezdni wyłączoną z ruchu drogowego,
  • oznakować jezdnię. 

W jakim celu stosuje się słupki ostrzegawcze?

Słupki ostrzegawcze są produktami często wykorzystywanymi dla zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Można nimi wykończyć zwężenie jezdni, tor jazdy pojazdów czy miejsca prowadzonych prac. Ponadto znajdują zastosowanie przy oznaczaniu niebezpiecznych obszarów w obrębie jezdni. Wykorzystuje się je też w miastach, na przykład na parkingach czy placach manewrowych, by zabezpieczyć świeżo malowane oznakowania poziome. Przy ich użyciu zabezpiecza się też remonty prowadzone na drogach.

Ważną funkcją słupków ostrzegawczych jest informowanie o zagrożeniach na drodze oraz wokół jej obszaru. Produkty te mają zwracać uwagę kierowców na niebezpieczne miejsca na stacjach benzynowych czy parkingach. Dają jasny sygnał o konieczności ominięcia niektórych wyznaczonych stref. A w sytuacji, kiedy wyznaczają tor jazdy, o konieczności poruszania się w określonym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =